Komunikat dla Rodziców i nie tylko!

Komunikat dla Rodziców i nie tylko!

WAŻNE!

- JUNIORZY + prośba o pomoc w poszukiwaniu hali na Bałutach dla blisko 70 dzieci! Zachęcamy do zapoznania się z listem wszystkich kibiców Sparty i zwolenników projektu bezpłatnej szkółki piłkarskiej połączonej z warsztatami edukacyjnymi!
Dodamy, że za miesiąc grudzień Rodzice zapłacili za halę dla dzieci ze swojej szkoły blisko 1200zł.
Szukamy dlatego miejsca na 2 treningi w tygodniu po 1,5h dla każdej z grup!

Komunikat dla Rodziców dzieci trenujących w OiZ PŁ Sparta Łódź.

W związku z tym, że Prezes Sparty oraz cały Zarząd Klubu od dłuższego czasu starają się o wznowienie treningów dla dzieci i prośby te spotykają się z odmową to na prośbę Rodziców przedstawiamy nasz list do Pani Dyrektor, który niestety spotkał się z odmową.

Dzień dobry,

W załączniku przesyłam jeszcze raz listę dzieci uczęszczających na nasze zajęcia, chociaż mogę obiecać Pani Dyrektor że była przekazywana razem z podpisaną umową.

Jak dostanę od Trenera grupy starszej skan legitymacji studenckiej to od razu prześlę. On również znajduje się w wykazie kursu pierwszej pomocy:Trener Marcin Czajkowski.

Wszystkie osoby przebywające ze studentów na terenie szkoły są zawsze pod opieką osób, które ma Pani Dyrektor dane.

Jako mieszkaniec tej części Bałut i osoba, która chodziła do naszej szkoły przez sześć lat i jako absolwent, tak jak moja Mama i siostra mojej Mamy - Manuela Gretkowska (pisarka) nigdy nie miałem możliwości korzystania z takich zajęć jakie przygotował stworzony przeze mnie Klub Sportowy. W związku z tym, że jestem całym sercem związany z naszą szkołą chciałem, aby została ona jako pierwsza włączona w projekt tej innowacyjnej szkółki. Nasz plan zakłada rozwój projektu przez najbliższe 10 lat i zapewnienie dzieciom miejsca do szkolenia przez kolejne 20 czyli aż do ukończenia studiów. Razem z Panami Dziekanami opracowaliśmy plan, który wdrożymy już w tym roku i zakładać on będzie jedną szkółkę piłkarską w każdej dzielnicy naszego miasta. Pragnąłbym, aby na Bałutach była to nasza szkoła, która dzięki nam i mam nadzieję Pani Dyrektor na pewno zyska ogromną liczbę chętnych ze względu na projekt, który być może będzie kluczowy dla całej Łodzi.

Na chwilę obecną wydałem blisko 13.000zł (nie liczę kosztów wynajęcia hali), aby dzieci z naszej szkoły nr 30 mogły bezpłatnie uczestniczyć w zajęciach. Kwotę z chęcią mogę poprzeć fakturami i sprawozdaniem finansowym stowarzyszenia. Dzieci jeżdżą po całym województwie rozgrywając mecze ligowe, dostały sprzęt sportowy, treningowy oraz meczowy.

Koszty przykładowe:
Sędzia zawodów: 50 zł netto (1 mecz)
Sprzęt treningowy: 4500 zł netto
Sprzęt meczowy (koszulki itp.) 3000 zł
a to tylko niektóre pozycje.

Ich rozwój zależy teraz od nas! Jeśli zaprzestaniemy treningów nigdy nie stworzymy szkółki, która będzie miała pozytywny wydźwięk w całym mieście.

Odkąd założyłem Spartę przez prawie sześć lat zawsze walczę o jej rozwój i pomoc wszystkim potrzebującym. Powiem szczerze, że zaczyna brakować mi sił. Szkolenia dla trenerów, pozyskiwanie sponsorów, rekrutacje, prowadzenie księgowości i setki poświęconych godzin, a czasami również spore fundusze z prywatnych środków (moich oraz członków zarządu, którzy spełnili swoje marzenia otwierając taki Klub) rekompensuje mi już tylko uśmiech tych małych dzieci biegających po boisku.

Zwracam się z prośbą do Pani Dyrektor o umożliwienie prowadzenia zajęć piłkarskich na hali jak najszybciej, gdyż jeśli mamy rywalizować z Widzewem i ŁKS-em na wiosnę to musimy się wziąć do pracy! Aby ukształtować dzieci, pokazać że sport może łączyć, a nie dzielić, wychować wzorowych obywateli naszego miasta to potrzebna jest również pomoc szkoły.

Zaoszczędzone pieniądze z wynajęcia hali mogą umożliwić nam wyjazdy na turnieje, zorganizowanie ferii wyjazdowych itp.

Oczywiście możemy powiedzieć rodzicom, żeby zapłacili z własnej kieszeni, jednak wtedy projekt nie będzie miał sensu... mamy wiele dzieci, których rodziców nie stać na badania lekarskie, a co dopiero na halę. Wiele talentów się marnuje i zamiast grać w piłkę to przesiadują na trzepakach.

Jeśli Pani Dyrektor nie chce nam udostępnić hali dla tak licznej grupy dzieci z naszej szkoły to proszę o informację. Zaczniemy szybkie poszukiwania innego miejsca co sprawi na pewno smutek u wszystkich Studentów, dzieci i rodziców z którymi się już zaprzyjaźniliśmy jeżdżąc po całym województwie i traktując wszystkich jak jedną wielką rodzinę. Na pewno część dzieci będzie musiała zrezygnować z zajęć bo nie będzie mogła dojeżdżać do innej szkoły. Nie chcę rozpadu tak dobrze zapowiadających się grup, jednak te dzieci muszą trenować, ale co najważniejsze one chcą trenować i cieszyć się razem z nami!

Zaszliśmy już tak daleko, bardzo proszę nie odbierać nam tej przyjemności i nie zmuszać do wycofania się z projektu. Nie chcę przekazywać rodzicom tak smutnej wiadomości, a tym bardziej dzieciom bo wiem ile one wkładają serca w nasz Klub. Według mnie taka decyzja byłaby ciosem dla wszystkich i zmarnowaniem blisko 13.000 zł. Nie wprowadziliśmy opłat, nie wprowadzamy i nie będziemy wprowadzać, chcemy aby dzieci z SP nr 30 mogły z nami spędzać czas za darmo! Tu nie ma haczyków. Ja ani zarząd nie chcemy z tego żadnych pieniędzy. Wręcz przeciwnie, dokładamy tak jak wspominałem do projektu dużo, nie licząc też materiałów na zajęcia edukacyjne jak kredki, farby, nożyczki, które kupiliśmy z własnej kieszeni.

Mam nadzieję, że Pani Dyrektor nie pozwoli na upadek tego o co walczyłem latami i nie sprawi nam wszystkich tak ogromnej przykrości.

Marzenia moich kolegów z dzieciństwa z podstawówki, moje, rodziców, zarządu i wszystkich sportowców się zrealizowały w naszej szkole, proszę nie zaprzepaśćmy ogromnej szansy przed jaką wszyscy stoimy. Tylko o to pozostaje mi prosić.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź.
Dominik Kowalczyk

PS. W załączniku oprócz listy są też zdjęcia ze spotkań ligowych oraz treningów. Mam nadzieję, że widzi Pani Dyrektor to samo zadowolenie i pasję, którą ja dostrzegam w naszych dzieciakach. Mam również nadzieję, że tak jak u mnie to i u Pani Dyrektor nie występuje słowo niemożliwe! Proszę, zbudujmy razem szkółkę o której będzie mówiła cała Łódź i do której będzie ogromna kolejka na zapisy. To będzie nasz wspólny projekt, którym nie tylko Politechnika, nie tylko Sparta, ale SP 30 będzie mogła się chwalić tym co razem osiągnęliśmy na przekór tym, którzy nie wierzyli i nie wierzą do tej pory na pewno.

Komentarze

Dodaj komentarz
  • Rodzic napisał
    Nie tylko jedna szkoła isnieje na bałutach ale taka rozmowa miała już miejsce w listopadzie 2015 r. Ps ale prezes uparty !

  • Ciocia ze wsi napisał
    Dominik, to nie USA, w Polsce dziewczyny nie grały wtedy w piłke, ciocia:)

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości