KS Ner Łódzki - KS OiZ Sparta Łódź 1:2 (0:1)

W spotkaniu 7. kolejki 1. grupy łódzkiej Klasy B KS OiZ PŁ Sparta Łódź odniosła na boisku w Ksawerowie wyjazdowe zwycięstwo nad KS Ner Łódzki 2:1 (1:0), kontynuując serię spotkań bez porażki i tracąc pierwszą w tym sezonie bramkę.

Drużyna Neru, która biorąc pod uwagę ligową tabelę przed meczem z pewnością faworytem nie była, pokazała ogromną wolę walki oraz determinację od pierwszej minuty. Mimo kilku dogodnych sytuacji dla Spartan bramka pierwsza bramka została zdobyta tuż przed przerwą za sprawą Filipa Gaduli. Ten sam zawodnik w 67. minucie doskonale dograł piłkę z rzutu rożnego do wprowadzonego minute wcześniej Przemysława Rubinkowskiego który tak doskonałego podania zmarnować nie mógł i podwyższył wynik spotkania na 2:0 dla Sparty. Wydawałoby się, że drugi gol pozwoli drużynie studentów na spokojne kontrolowanie gry i wyniku do końca pojedynku, jednak to rywale ruszyli ambitnie do odrabiania strat, wynikiem czego było kontaktowe trafienie w 78. minucie. Po raz pierwszy w tym sezonie bramkarz oraz kapitan zespołu Piotr Kochowicz zmuszony był do wyciągania piłki z siatki. Mimo odrobiny nerwowości w końcówce Sparta dowiozła korzystny dla siebie wynik do ostatniego gwizdka sędziego.

Na tydzień przed najważniejszym meczem tej rundy (21.10 o godzinie 14:00) z liderującymi rezerwami Włókniarza Pabianice Spartanie w pięciu do tej pory rozegranych spotkaniach stracili tylko dwa punkty i jedną bramkę, jednak to właśnie spotkanie 8. kolejki będzie swoistym papierkiem lakmusowym, który pokaże na co stać łodzian w tym sezonie.

KS NER ŁÓDZKI - KS SPARTA ŁÓDŹ 1:2 (0:1)

[Ksawerów, 14.10.2012 r godz. 16:00]