O Klubie

Klub Sportowy „OiZ PŁ Sparta Łódź” został założony w 2011 r. przez studentów Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej. Powołany z inicjatywy Dominika Kowalczyka, Macieja Marszałka oraz Artura Marcinkowskiego, wsparty przez Pana Dziekana Ryszarda Grądzkiego oraz Pana Dziekana Marka Sekietę. Celem Klubu oprócz rozwijania zdolności piłkarskich zawodników złożonych ze studentów, pracowników i absolwentów Uczelni jest również doskonalenie umiejętności organizacyjnych i menedżerskich. Klub ten stał się swoistym „poligonem doświadczalnym” dla przyszłych menedżerów, którzy uczą się jak zarządzać stowarzyszeniem. Każdego roku widać ogromne zaangażowanie wielu osób, które przynosi oczekiwane efekty. Spartanie przez swoje inicjatywy osiągnęli już wiele. Pozyskują nieustannie silnych sponsorów oraz kontraktują nowych piłkarzy z wyższych lig. Nowym projektem jest szkółka piłkarska dla dzieci połączonej z warsztatami edukacyjnymi opartymi na wolontariacie.

W sezonie 2012/2013 Sparta wywalczyła awans do gr. 1 łódzkiej Klasy A, w której gra do również w obecnym sezonie.

KS Sparta Łódź skupia wokół siebie studentów którzy chcą godnie reprezentować wydział Organizacji i Zarządzania oraz Politechnikę Łódzką. Zapraszamy w nasze szeregi i zachęcamy do współpracy.

KS OiZ PŁ Sparta Łódź w rundzie wiosennej sezonu 2018/2019 mecze w roli gospodarza rozgrywa na stadionie ul. Minerskiej w Łodzi (seniorzy i Młodzik '07/'08)

Orlik ('09/'10) - boisko ul. Rysownicza 1/3.

Zarząd Klubu:

Prezes - Dominik Kowalczyk