Warsztaty edukacyjne

Warsztaty edukacyjne Szkółki Piłkarskiej Klubu Sparta Łódź:

  • Czas i miejsce realizacji warsztatów: bezpośrednio przed zajęciami sportowymi w salach lekcyjnych dostosowanych do zajęć dydaktycznych na terenie Szkoły Podstawowej nr 30 przy ul. Rysowniczej 1/3 w Łodzi lub SP nr 162 przy ulicy Strzeleckiej 5 w Łodzi.
  • Prowadzący warsztaty: przeszkoleni studenci, absolwenci oraz pracownicy Politechniki Łódzkiej działający w ramach wolontariatu.
  • Czas trwania warsztatów: 45 minut (prowadzący warsztaty zastrzegają sobie prawo do zmiany czasu trwania warsztatów w przypadku, gdy wymaga tego tematyka zajęć; o zmianie rodzice uczestników warsztatów będą uprzedzani z minimum tygodniowym wyprzedzeniem).
  • Prowadzący warsztaty ustalają materiały niezbędne do ich realizacji. Zakup materiałów zatwierdzonych przez Zarząd Klubu jest finansowany z środków finansowych Szkółki Piłkarskiej.

Program szkoleń dla prowadzących warsztaty

  1. Wstępne szkolenie BHP.
  2. Podstawowy kurs pierwszej pomocy.

Celem szkolenia jest nabycie niezbędnej wiedzy i umiejętności do udzielenia pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia uczestników warsztatów edukacyjnych. Po ukończeniu kursu, trenerzy posiądą umiejętność postępowania w sytuacji zadławienia, utraty przytomności, opatrywania ran, ewakuacji ze stref zagrożenia np. pożarem oraz wzywania pogotowania ratunkowego.

  1. Szkolenie „Jak pracować z grupą?”

Celem szkolenia jest zapoznanie trenerów z podstawowymi zasadami pracy w grupie oraz poznanie zabaw ułatwiających aktywizowanie i integrację grupy. W trakcie trwania szkolenia, uczestnicy poznają metody budowania poczucia bezpieczeństwa w grupie, wspierające komunikację wewnątrz grupy oraz rozwijające twórcze myślenie.

  1. Szkolenie „Asertywność wobec płaczu dziecka”

Celem szkolenia jest uświadomienie trenerom, że płacz dziecka nie jest zawsze wynikiem krzywdy, jakiej dziecko doznaje. W trakcie trwania szkolenia, uczestnicy dowiedzą się jak nie ulegać szantażom emocjonalnych dzieci oraz jak kontrolować własne emocje.

Łączny czas realizacji: 7h

Program warsztatów edukacyjnych dla dzieci

  • W jedności siła, czyli wspólne odrabianie prac domowych

Celem szkolenia jest zaszczepienie w dzieciach samodyscypliny, umiejętności zarządzania czasem, zdolności organizacyjnych, umiejętności koncentracji oraz pokonywania trudności. Ideą warsztatów jest wspólne rozwiązywanie problemów inicjujące kreatywne myślenie oraz współpracę między uczestnikami szkolenia. Prowadzący szkolenie służą wsparciem merytorycznym w trakcie trwania warsztatów.

  • Warsztaty plastyczne

Cykl warsztatów mających na celu kształtowanie umiejętności twórczego myślenia, rozwijanie wyobraźni oraz poznawanie nowych technik plastycznych. W trakcie trwania warsztatów, uczestnicy pracować będą z różnorodnymi materiały m.in. z naturalnymi elementami, takimi jak suszone kwiaty, liście, elementami wyposażenia domu (słoiki, gazety) oraz tradycyjnymi artykułami plastycznymi, w tym blok techniczny, farby itp.

  • Jak postępować w sytuacjach niebezpiecznych? – cykl warsztatów z udziałem służb publicznych

Cykl warsztatów z udziałem przedstawicieli służby zdrowia, policji oraz straży pożarnej. Celem warsztatów jest przybliżenie uczestnikom szkolenia procedury postępowania w przypadku m.in. skaleczenia, utraty przytomności osób trzecich oraz pożaru. W trakcie realizacji warsztatów, uczestnicy posiądą umiejętność prawidłowego zgłaszania zdarzenia poprzez wykonanie połączenia alarmowego oraz reagowania na wypadki drogowe.

  • Jak zachowywać się w komunikacji miejskiej?

Ideą warsztatów jest wpojenie w uczestników podstawowych zasad savoir – vivre’u obowiązujących podczas korzystania z środków komunikacji miejskiej. Kto ma pierwszeństwo: wsiadający czy wysiadający? Komu należy ustąpić miejsca siedzącego? Rozmowy telefoniczne a rozmowy z innym pasażerem – co wypada a co nie? Prowadzący szkolenie rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące właściwego zachowania w tramwaju czy autobusie.

  • Jak to jest zrobione?

Cykl warsztatów zaspokajających ciekowość dzieci i odpowiadających na pytanie jak działają przedmioty codziennego użytku.

  • Warsztaty teatralne.

Ideą warsztatów jest uświadomienie uczestnikom, jakimi są wyjątkowymi ludźmi. Poprzez szereg ćwiczeń teatralnych uczestnicy kształtują postawę pewności siebie, braku lęku bycia na scenie oraz wystąpień publicznych. Dodatkowo warsztaty kładą nacisk na kreowanie zdolności słuchania oraz reagowania na zachowanie drugiej osoby.

  • Warsztaty muzyczne

Zajęcia składają się z ćwiczeń i zabaw muzyczno-ruchowych, z wykorzystaniem śpiewu i ruchu. Dzieci naśladują, improwizują i tworzą, poznając świat muzyczny i stając się jego uczestnikami. Cykl zajęć prowadzonych w formie bajki, rozwija wyobraźnię dzieci, a także pozwala przekazać treści muzyczne w przystępny dla nich sposób. Warsztaty mają na celu świetną zabawę, a także rozwój ruchowy i muzyczny maluchów.

  • Warsztaty językowe – szlifujemy angielski

Nauka słownictwa podzielonego na kategorie tematyczne poprzez gry i zabawy grupowe to podstawa warsztatów językowych. Poziom słownictwa zostanie dostosowany do kategorii wiekowej grupy.

  • Edukacja zdrowotna

Warsztaty mają na celu omówienie podstawowych zagadnień dotyczących higieny osobistej, sposobów spędzania czasu wolnego, radzenia sobie ze stresem, zdrowego odżywiania się i ogólnych zachowań prozdrowotnych.

  • Oswojenie z Politechniką, czyli zajęcia matematyczne

Zajęcia mają na celu zminimalizowanie lęku przed uczelniami technicznymi poprzez oswojenie uczestników z matematyką.

  • Dobry sportowiec chętnie pomaga

Warsztaty uświadamiające jak ważne jest współczucie i empatia. Celem zajęć jest zwrócenie uwagi dzieci na innych ludzi i ich potrzeby.

  • Wspólne akcje ratowania świata

Akcje dotyczące zbierania makulatury, korków od butelek plastikowych itp. trwające przez cały czas projektu.

  • Fotografia

Warsztaty w trakcie, których dzieci zostaną zapoznane z magią fotografii oraz zorganizowana zostanie pamiątkowa sesja zdjęciowa uczestników.

  • Jak pracować w grupie w życiu codziennym?

Celem szkolenia jest zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami pracy w grupie oraz przeprowadzenie zabaw ułatwiających aktywizowanie i integrację grupy. W trakcie trwania warsztatów, poruszone zostaną zagadnienia z poczucia bezpieczeństwa w grupie, istoty komunikacji wewnątrz grupy oraz twórczego myślenia.

  • Dlaczego obchodzimy święta?

Okolicznościowy cykl warsztatów przed najważniejszymi świętami chrześcijańskimi oraz pogańskimi. Warsztaty mają na celu przybliżenie tradycji związanych z obrządkiem poszczególnych świąt oraz ich rodowód. Uczestnicy poznają m. in. znaczenie poszczególnych potraw, kim był św. Walenty, dlaczego ubieramy choinkę oraz czym jest Boże Ciało.

  • Być Polakiem, czyli cykl warsztatów o historii Polski.

Cykl warsztatów realizowanych celem przybliżenia idei świąt państwowych oraz związanych z nimi wydarzeniami historycznymi. Tematyka warsztatów poruszać będzie takie zagadnienia jak niepodległość oraz patriotyzm oczami dziecka.

Koordynator warsztatów:

Marta Kaba

ur. 22.02.1994. Studentka Politechniki Łódzkiej Wydziału Organizacji i Zarządzania. Kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Obecnie studiuje na pierwszym roku studiów inżynierskich. Członkini zarządu Klubu Sportowego "OiZ PŁ Sparta Łódź". W wolnej chwili aktywnie bierze udział w zajęciach sportowych. Miła, uśmiechnięta i radosna osoba lubiąca pracę z dziećmi. Swoim optymizmem zachęca do pracy oraz chętnie pomaga innym.

Telefon 502-655-657

e-mail: marta.kaba.lodz@gmail.com

 

Gościnnie:

iluzjonista Damian Spętany - student OiZ PŁ

Radio żak: Daniel Archetka - studenckie radio PŁ

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości