13. kolejka: Sparta rozstrzelana! GKS Ksawerów - KS OiZ PŁ Sparta Łódź 7:2 (2:0)

W spotkaniu 13. kolejki łódzka Sparta mimo dobrej gry przez większość pierwszej połowie przegrała aż 2:7 (0:2)...

Spartanie nie byli uważani za faworyta w drugim wiosennym występie na A-Klasowych boiskach. Od początku meczu rozgrywanego na wspaniałym obiekcie w Woli Zaradzyńskiej drużyna z Łodzi nie zamierzała jednak koncentrować się wyłącznie na obronie. Z każdą kolejną minutą (prawie całej) pierwszej połowy atakowali coraz śmielej, a udowodnić przewagę nad rywalami mógł i powinien w 42. minucie Aleksander Kruszyński, tak się jednak nie stało, zawodnik nikomu nieznanym sposobem nie trafia do siatki w sytuacji sam na sam z tzw. "metra".

Piłkarskie porzekadło mówiące o tym, że "niewykorzystane sytuacje lubią się mścić" sprawdziło się szybciej niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Sytuację dla Sparty i bramkę na 1:0 dla Ksawerowa dzieliło zaledwie pół minuty. Zawodnicy z Łodzi nie zdążyli wyjść z szoku po stracie gola kiedy to w doliczonym czasie gry pierwszej części gospodarze podwyższyli na 2:0.

Niemoc nie opuściła Spartan w przerwie, po pięciu minutach drugiej części było już 4:0, potem zawodnicy Ksawerowa trafili jeszcze trzykrotnie do bramki drużyny "Studentów". Honor uratował trafieniem z rzutu wolnego Maciej Borkowski oraz w ostatnich sekundach Daniel Drozdowski. Ostateczny wynik: 7:2 dla Ksawerowa.

Drużynie Sparty pozostaje przez dwa tygodnie dzielące ich od spotkania z RKS-em Łódź pozbierać się po tym co się wydarzyło w Woli Zaradzyńskiej i wyciągnąć z tego meczu naukę na przyszłość...