Spartanie zgasili Iskrę. Sparta - Iskra Dobroń 8:1 (1:0).

W spotkaniu 18. kolejki KS OiZ PŁ Sparta Łódź odniosła najwyższe zwycięstwo w A-Klasowych występach...

Gospodarze przed spotkaniem tracili do rywali osiem punktów co nie stawiało ich w roli faworytów tego pojedynku. Pierwsza odsłona wyrównana - Iskra mogła prowadzić 2:0 po pierwszych minutach. W 42. minucie Maciej Czyż popędził prawą stroną boiska, dośrodkował piłkę która odbiła się od bramkarza i wpadła wprost pod nogi Macieja Borkowskiego. Do przerwy 1:0 dla Sparty.

W drugiej części z minuty na minutę "Studenci" grali coraz lepiej, co zaowocowało kolejnymi siedmioma bramkami. Do siatki Dobronian trafiali Daniel Drozdowski (trzy), Jakub Komorowski (dwie), ponownie Maciej Borkowski oraz Maciej Czyż. W doliczonym czasie gry seria błędów Łodzian pozwoliła drużynie Iskry zdobyć honorową bramkę. Początek tego spotkania nie wskazywał na końcowy wynik, gra gości była dużo lepsza niż można by sądzić po końcowym rezultacie. Tego typu spotkania ukazują nieprzewidywalność piłki nożnej...

Sparta awansowała o jedno miejsce - na 6. pozycję w lidze. W innym spotkaniu tej kolejki liderujący Włókniarz Pabianice wygrał u siebie z drugim w ligowej tabeli łódzkim SMS-em i jest praktycznie pewny awansu do ligi okręgowej.

Było to drugie najwyższe zwycięstwo w historii Sparty oraz najwyższe w A-Klasie:

1. KS OiZ PŁ Sparta Łódź - Sazan Pęczniew 8:0 (6. kolejka sezonu 12/13, B-Klasa)

2. KS OiZ PŁ Sparta Łódź - LKS Iskra Dobroń 8:1 (18. kolejka sezonu 13/14, A-Klasa)

3. KS OiZ PŁ Sparta Łódź - Pisia Zygry 6:0 (2. kolejka sezonu 12/13, B-Klasa)

4. KS OiZ PŁ Sparta Łódź - Hetman Łódź 6:1 (19. kolejka sezonu 12/13, B-Klasa)

5. Powstaniec Dobra - KS OiZ PŁ Sparta Łódź 2:7 (2. kolejka sezonu 11/12, B-Klasa)

6. MKS Mianów - KS OiZ PŁ Sparta Łódź 0:4 (20. kolejka sezonu 12/13, B-Klasa)

7. KS OiZ PŁ Sparta Łódź - Powstaniec Dobra 4:0 (11. kolejka sezonu 11/12, B-Klasa)

8. KS OiZ PŁ Sparta Łódź - MKS Mianów 5:1 (11. kolejka sezonu 12/13, B-Klasa)