Włókniarz II Pabianice - KS OiZ Sparta Łódź 3:1 (1:0)

Wyjazdowy mecz OiZ Sparty z drużyną rezerw Włókniarza Pabianice który był zapowiadany jako szlagier kolejki nie zawiódł kibiców. Spotkanie od pierwszej minuty stało na bardzo wysokim poziomie, żadnej ze stron nie brakowało chęci do walki. To wyrównanym początkowym okresie w 22. minucie Włókniarz prowadził 1:0, Patryk Olszewski dograł piłkę do Rafała Świątka, ten z kilku metrów nie miał problemów z pokonaniem kapitana łodzian Piotra Kochowicza który w tym sezonie zmuszony był do wyciągnięcia piłki z siatki dopiero po raz drugi. W 55. minucie rywalizacji bramkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Krystian Bielecki, podwyższając prowadzenie pabianiczan. Kontaktowego gola dla Sparty zdobył Filip Gadula w 67. minucie po podaniu Krzysztofa Nadajczyka. Kiedy wydawało się, że łodzianie będą do ostatniej sekundy walczyć o co najmniej remis trzy minuty po bramce Gaduli sytuację sam na sam wykorzystał Patryk Olszewski. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Pabianic 3:1, dla Sparty była to pierwsza porażka w tym sezonie, jednak łodzianie utrzymali drugą pozycję w lidze.

WŁÓKNIARZ II PABIANICE - KS OIZ PŁ SPARTA ŁÓDŹ 3:1 (1:0)

[Stadion Włókniarza, Pabianice, 21.10.2012 r godz. 14:00]

1:0 - Rafał Świątek (22.)

2:0 - Krystian Bielecki (55.)

2:1 - Filip Gadula (67.)

3:1 - Patryk Olszewski (70.)

Piotr Kochowicz - Dawid Plichta (46. Marek Cywiński), Michał Stefanek, Bartłomiej Bednarek, Paweł Kamiński - Krzysztof Gierach, Maciej Bielecki, Sebastian Jaworski (85. Łukasz Puzder), Przemysław Rubinkowski (58. Krzysztof Nadajczyk) - Maciej Czyż (74. Marcin Danecki), Filip Gadula.

Wyniki pozostałych spotkań 8. kolejki:

MKS Mianów - MKS 2000 II Tuszyn 3:0 (20 października, 15:00)

LUMKS Tuszyn - KS Ner 2:1 (21 października, 12:00)

Hetman Łódź - Sazan Pęczniew 3:0 (walkower)

Pauzują: MKS Mianów, Victoria Łódź