Zwycięstwo na zakończenie sezonu. MKS Mianów - Sparta Łódź 0:4 (0:2)

W ostatnim w sezonie 2012/2013 spotkaniu łódzka Sparta zwyciężyła w wyjazdowym spotkaniu z MKS-em Mianów...

Jeśli studenci będą nadal tak prężnie piąć się w górę już niedługo mogą stanąć w szranki z Widzewem czy ŁKS-em. KS OiZ PŁ Sparta Łódź to Klub, który powstał dwa lata temu dzięki marzeniom i skutecznym działaniom grupy studentów. Pierwszym sukcesem było już samo założenie zespołu, który stał się wyjątkową jednostką piłkarską w Europie skupiającą wokół siebie tylko i wyłącznie środowisko akademickie.

Początek przygody ze sportem nie był dla nich łaskawy, gorycz porażki i przedostatnie miejsce w lidze nie był wymarzonym początkiem. Obecnie studenci z Łodzi skończyli swój drugi sezon zajmując pierwsze miejsce w B klasie w gr. 1, tym samym zdobywając awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Z upływem czasu w klubie nastają co raz większe zmiany na lepsze. Drużyna, w której skład wchodzi trzydziestoosobowa kadra trenuje regularnie trzy razy w tygodniu na obiektach AZS. Wśród sympatyków Sparty możemy zauważyć wielu wykładowców oraz przedstawicieli firm, którzy chętnie zasiadają na trybunach stadionu Start.

Współpraca z kołami naukowymi, organizacjami studenckimi oraz ogromna pomoc Lordi’s Club i firmy PUCH sprawiają, że Klub Wydziału OiZ PŁ przechodzi do historii piłkarskich rozgrywek pnąc się w górę ligowej tabeli. W minionym sezonie Sparta zgromadziła 44 punkty wygrywając czternaście spotkań, dwa remisując i dwa przegrywając, tym samym stała się pewnym liderem bo drugi zespół wyprzedziła aż o 13 oczek.

21 czerwca w Lordi’s Club Sparta Łódź świętowała upragniony awans, na którym pojawiło się wiele znanych osób ze środowiska akademickiego. Zawodnicy Klubu otrzymali podziękowania od Prezesa oraz Dziekana Wydziału OiZ, a sponsorzy pamiątkowe koszulki od firmy Keeza. Nie zabrakło również podziękowań dla wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu klubu.

Po hucznych obchodach, studenci zabrali się do dalszej pracy, zapominając o sukcesie jaki osiągnęli by zmierzyć się w kolejnej przygodzie na wyższym szczeblu rozgrywkowym. Czy osiągną podium? Zadecyduje o tym kolejny sezon podczas którego gwarantujemy ogromne emocje i walkę do ostatniego gwizdka.