11. kolejka: GKS Ksawerów - Sparta Łódź 1:3 (0:1). Sparta liderem!

W najważniejszym spotkaniu 11. kolejki rozgrywek łódzkiej Klasy A, grupy pierwszej GKS Ksawerów podejmował KS OiZ PŁ Spartę Łódź, goście przed spotkaniem na pozycji wicelidera, gospodarze na pozycji 3., oba zespoły z taką samą ilością punktów i taką samą strata do liderujących rezerw łódzkiego Widzewa.

Od początku spotkanie rozgrywane na wąskim boisku stadionu w Woli Zaradzyńskiej było zacięte, nie brakowało ostrej gry. W 40. minucie swoją pierwszą bramkę dla Łodzian zdobył Hamza Aarab, który dostał pod nogi piłkę po rykoszecie, minął bramkarza i strzelił do pustej bramki.

W 50. minucie ponownie Hamza w polu karnym Ksawerowa przerzuca piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Macieja Borkowskiego, ale ta jest zatrzymana ręką przez obrońce gospodarzy i sędzia dyktuje rzut karny, który pewnie zamienia na bramkę Borkowski. Sześć minut później Dariusz Kosiński we własnym polu karnym nie zauważa zawodnika rywali, próba odebrania piłki powoduje jego upadek i sędzie ponownie wskazuje na jedenasty metr - Piotr Rosowski zdobywa z karnego bramkę kontaktową. Kilka chwil potem piłka trafia w głowę znajdującego się w powietrzy Piotra Kurpińskiego, ten upada i przez kilka minut nie podnosi się z murawy, koniecznym okazuje się wezwanie pogotowia. Ze względu na tę przerwę sędzia przedłuża spotkanie aż o 13 minut, podczas których dwóch zawodników Ksawerowa zostaje ukaranych drugimi w tym spotkaniu żółtymi kartkami. W jednej z ostatnich akcji wysoko grająca przeciw dziewięciu rywalom drużyna Sparty zmusza obrońcę Ksawerowa do niecelnego podania do bramkarza, sytuację wykorzystuje Artur Malicki ustalając wynik spotkania na 3:1 dla "Studentów".

Po 11. kolejce KS OiZ PŁ Sparta Łódź dzięki remisowi rezerw Widzewa z Orłem Piątkowisko obejmuje pozycję lidera grupy pierwszej łódzkiej Klasy A!

W imieniu Drużyny, Zarządu oraz kibiców życzymy Piotrkowi Kurpińskiego szybkiego powrotu do zdrowia i na murawę, abyśmy dalej walczyli wspólnie o awans do Okręgówki!

GKS KSAWERÓW - KS OiZ PŁ SPARTA ŁÓDŹ 1:3 (0:1)