18. kolejka: AKS SMS Łódź - Sparta Łódź 0:3 (0:1)

18. kolejka:  AKS SMS Łódź - Sparta Łódź 0:3 (0:1)

W 18. kolejce 1. grupy łódzkiej A-Klasy drużyna "Studentów" rozegrała mecz derbowy z drużyną AKS SMS Łódź.

Pierwsza osłona spotkania przebiegała pod dyktando gości, którzy stworzyli kilka bardzo groźnych sytuacji brakowych, defensywa Sparty doskonale radziła sobie z atakami UKS SMS. Tuż przed przerwą na prowadzenie "Studentów" wyprowadził Jakub Kobalczyk, który po otrzymaniu prostopadłego podania od Bartosza Sieradzkiego minął bramkarza gospodarzy i skierował piłkę do bramki.

Od 60. minuty gospodarze grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Witolda Prokopczyka za bezsensowne i kompletnie niezrozumiałe kopnięcie zawodnika Sparty. Cztery minuty potem po rzucie rożnym wykonywanym przez Sieradzkiego piłkę głową skierował do własnej bramki Tomasz Krajewski. W doliczonym czasie gry kolejna kontra gości przyniosła bramkę na 0:3 - Dominik Kowalczyk dograł piłkę do Macieja Czyża a ten ustalił wynik spotkania.

Po tym spotkaniu "Studenci" nadal zajmują 2. pozycję w tabeli, dzięki remisowi rezerw Widzewa Łódź z LKS II Rosanów strata do lidera stopniała do czterech punktów.

AKS SMS ŁÓDŹ - KS OiZ PŁ SPARTA ŁÓDŹ 0:3 (0:1)

18. kolejka, 1. gr A-Klasy, Łódź, 2016/2017

22.04.2017, godzina 15:00

Boisko Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Łódź, Milionowa 12

12. Paweł Mikołajczyk

94. Artur Malicki (53, 15. Dariusz Kosiński)

5. Michał Stefanek

18. Rafał Dziełak

2. Michał Bielak

44. Bartłomiej Strzelczyk

6. Łukasz Kędzierski

20. Adrian Ryś (70, 7. Maciej Czyż)

23. Bartosz Sieradzki (80, 55. Kamil Dąbrowski)

16. Iwo Zgoła

11. Jakub Kobalczyk (83, 33. Dominik Kowalczyk)

niewykorzystani rezerwowi: 1. Damian Biernacki.

Żółte kartki: brak

0:1 - Jakub Kobalczyk - (44.) (asysta: Bartosz Sieradzki)

0:2 - Tomasz Krajewski (samobójcza) - (64.) (asysta: Bartosz Sieradzki)

0:3 - Maciej Czyż - (90+2.) (asysta: Dominik Kowalczyk)