21. kolejka: Jutrzenka Bychlew - Sparta Łódź 2:1 (0:0)

W ostatnim wyjazdowym spotkaniu sezonu 2014/2015 Spartanie podejmowani byli przez walczącą o utrzymanie w Klasie A Jutrzenkę Bychlew.

Mecz rozgrywany był w ogromnym upale, dodatkowo Łodzianie z uwagi na braki kadrowe przybyli na to spotkanie z jednym zawodnikiem na ławce rezerwowych. W pierwszej odsłonie gospodarze chcący za wszelką cenę zdobyć trzy punkty by mieć dalej możliwość utrzymania zepchnęli Spartan do defensywy, ale nie udało im się pokonać dobrze broniącego w tym spotkaniu Piotra Kochowicza.

W 59. minucie spotkania to "Studenci" obejmują prowadzenie - piłka zagrana przez Krzysztofa Gieracha odbija się od obrońcy Jutrzenki i trafia pod nogi Giennadija Dubenkowa, który nie daje szans bramkarzowi. Piętnaście minut przed końcem spotkania Marcin Klimek wygrywa pojedynek biegowy o piłkę z obrońcą Sparty Dawidem Plichtą i w sytuacji sam na sam wyrównuje stan rywalizacji. Sześć minut potem piłka wrzucona ze skrzydła odbija się od nogi Przemysława Rubinkowskiego i po uderzeniu Marcina Ciniewskiego z około piętnastego metra wpada do bramki. Po tym spotkaniu Łodzianie zajmują 8. miejsce w tabeli, a Jutrzenka nadal traci do AMII Nowosolna trzy punkty i pomimo zwycięstwa zawodnikom z Nowosonej do utrzymania wystarczy remis w meczu z Burzą Pawlikowice za tydzień.

LKS JUTRZENKA BYCHLEW - KS OiZ PŁ SPARTA ŁÓDŹ 2:1 (0:0)

21. kolejka 1. gr A-Klasy, Łódź

06.06.2015, godzina 17:00

Bychlew 107e, Pabianice

12. Piotr Kochowicz

18. Dawid Plichta

19. Damian Szwaj

5. Michał Stefanek

3. Artur Malicki

20. Przemysław Rubinkowski

22. Mateusz Zbytniewski

4. Bartosz Sieradzki (86, 16 Dominik Kowalczyk)

15.  Krzysztof Gierach

6. Krzysztof Nadajczyk

8. Gennadij Dubenkow

0:1 - Gennadij Dubenkow (53.)

1:1 - Marcin Klimek (76.)

2:1 - Marcin Ciniewski (82.)

Żółta kartka: Dawid Plichata (druga w sezonie)

Pozostałe spotkania 21. kolejki:

LKS Gałkówek - Burza Pawlikowice (4 czerwca, 16:00) 1:3

GKS Ksawerów - UKS SMS Łódź (6 czerwca, 17:00) 2:7