24. kolejka: Sparta Łódź - GKS Ksawerów 4:1 (2:0)

24. kolejka:   Sparta Łódź - GKS Ksawerów 4:1 (2:0)

W 24. kolejce 1. grupy łódzkiej A-Klasy drużyna "Studentów" mająca passę pięciu spotkań bez zwycięstwa rozgrywała mecz z wiceliderem rozgrywek - mającym wciąż matematyczne szanse na awans GKS-em Ksawerów.

W 19. minucie spotkania Jakub Komorowski uruchomił na lewym skrzydle Wojciecha Niżnikowskiego, który w pełnym biegu wszedł w pole karne, z linii końcowej boiska dośrodkował piłkę. Bramkarz interweniując wybił piłkę przed siebie czym zmylił swoich obrońców, do piłki dopadł Jakub Kobalczyk i strzałem z powietrza pod poprzeczkę wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 41. podanie w pole karne z prawej strony przytomnie przepuszcza między nogami Iwo Zgoła, piłka trafia na dwunasty metr do Kobalczyka, który podwyższa wynik na 2:0 dla "Studentów".

W 67. minucie kontaktowego gola dla gościa zdobył Artur Jędrzejczyk. W końcówce spotkania do rzutu wolnego podszedł Jakub Komorowski i miękkim podaniem mijającym obronę rywali pograł na piąty metr, w tej sytuacji najlepiej odnajduje się Kobalczyk, który strzałem szczupakiem trafia  w bramkarza, piłka jednak wtacza się do bramki. W drugiej minucie doliczonego czasu gry swoją czwartą bramkę zdobywa Jakub Kobalczyk, po otrzymaniu  piłki na połowie przeciwnika pobiegł w stronę bramki Ksawerowe, w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił do siatki z około 25 metrów.

Sparta zajmuje 3. miejsce. Do Klasy Okręgowej pewne awansu są rezerwy Widzewa Łódź.

KS OiZ PŁ SPARTA ŁÓDŹ - GKS KSAWERÓW 4:1 (2:0)

24. kolejka, 1. gr A-Klasy, Łódź, 2016/2017

28.05.2017, godzina 17:00

Boisko ChKS w Łodzi

ul. Kosynierów Gdyńskich 17

12. Paweł Mikołajczyk

94. Artur Malicki

15. Dariusz Kosiński

18. Rafał Dziełak

2. Michał Bielak

34. Wojciech Niżnikowski (85, 23. Bartosz Sieradzki)

55. Kamil Dąbrowski

9. Jakub Komorowski

16. Iwo Zgoła

7. Maciej Czyż

11. Jakub Kobalczyk

niewykorzystani rezerwowi: 1. Damian Biernacki

Żółte kartki: Rafał Dziełak (75.) (pierwsza w sezonie)

1:0 - Jakub Kobalczyk - (19.) (asysta: Bartosz Sieradzki)

2:0 - Jakub Kobalczyk - (41.)

2:1 - Artur Jędrzejczyk - (67.)

3:1 - Jakub Kobalczyk - (90.) (asysta: Jakub Komorowski)

4:1 - Jakub Kobalczyk - (90+2.) (asysta: Bartosz Sieradzki)