Awans Sparty po zwycięskich derbach! Sparta - Hetman 6:1!

Drużyna KS OiZ PŁ Sparta Łódź na dwa spotkania przed końcem zapewniła sobie zwycięstwo w rozgrywkach 1. Gr. łódzkiej Klasy-B...

W spotkaniu derbowym Sparta przeważała od początku, jednak to goście pierwsi trafili do bramki, z rzutu wolnego. Po stracie gola "Studenci" podnieśli się szybko - cztery minuty po golu Hetmana wyrównuje Mateusz Koziróg. Chwilę potem na prowadzenie wyprowadza Spartan Tomasz Niedzielski, ten sam zawodnik trafia na 3:1 pod koniec pierwszej połowy. Na tym jednak nie koniec. Druga połowa to kolejne trzy gole zaaplikowane rywalom. W. 65. minucie bramka Michała Stefanka, w 72. ponownie Mateusz Koziróg, a w doliczonym czasie gry wynik na 6:1 ustala Marcin Danecki.

Po tym zwycięstwie, drużyna Sparty zapewniła sobie pierwsze miejsce w tabeli na koniec sezonu i awans do łódzkiej A-Klasy w sezonie 2013/2014.

Do końca obecnego sezonu zostały ekipie z Łodzi jeszcze dwa spotkania: kolejne derby - z Victorią oraz mecz z MKS-em Mianów.

KS OiZ PŁ SPARTA ŁÓDŹ - HETMAN ŁÓDŹ 6:1 (3:1)

[Stadion Startu Łódź, 25.05.2013 r. godz. 13:15]