Sparta o krok od A-Klasy. KS OiZ Pł Sparta Łódź - Włókniarz II Pabianice 2:0!

Na to spotkanie osoby zainteresowane rywalizacją w łódzkiej Klasie-B czekali od co najmniej pół roku. Mecz pomiędzy zespołami które rywalizują o czołową, premiowaną awansem do A-Klasy pozycję od początku rozgrywek. Przed meczem jasne było dla obu ekip, że spotkanie łatwe nie będzie, a walki o każdą piłkę nie zabraknie. O to, aby przypadkiem nie zabrakło dramaturgii w tym spotkaniu zadbała pogoda. Tuż przed meczem nad stadionem Startu rozpętała się ogromna ulewa.

W tak ciężkich warunkach pogodowych niezwykle trudno było obu drużynom rozgrywać piłkę i tworzyć akcje. Dodatkowo na nasiąkniętej deszczem murawie łatwo było o odniesienie kontuzji - już w 4. minucie swój udział w spotkaniu zakończył najlepszy strzelec Sparty - Filip Gadula. Poziom gry zaczął stabilizować się dopiero po zmianie stron.

Już na początku drugiej połowy Spartanie powinni objąć prowadzenie - po świetnie rozegranym rzucie wolnym, piłka z boku pola karnego trafia do Bartłomieja Bednarka, ten trafił jednak w bramkarza, nie wykorzystując "setki". Im bliżej do końca spotkania tym bardziej rosła przewaga drużyny z Łodzi nad zmęczonymi Pabianiczanami. W 65. minucie doszło do długo oczekiwanego przez kibiców "przełamania Maćka Czyża". Albert Zając podaje w polu karnym do Macieja Czyża, który zdobywa bramkę strzałem między nogami bramkarza. Było to pierwsze trafienie tego zawodnika w barwach Sparty, w 731. minucie na boisku. W 83. minucie wprowadzony kilkanaście sekund wcześniej na murawę Tomasz Niedzielski w zamieszaniu pod bramką otrzymuje podanie od notującego drugą asystę Alberta Zająca i strzałem w dolny, prawy róg podwyższa prowadzenie. Ostatnich kilkanaście minut meczu przyniosło jeszcze kilka ciekawych sytuacji bramkowych dla Łodzian, jednak wynik nie uległ zmianie.

Po meczu nawet ogromne zmęczenie zawodników oraz przemoknięcie i przemarznięcie zawodników rezerwowych na ławce nie przysłoniło radości po zwycięstwie w tak ważnym meczu. Sparta ma osiem punków przewagi nad rywalami z Pabianic, mimo praktycznie wywalczonego już awansu nie zamierza jednak oddawać ani jednego meczu, piłki, czy centymetra boiska bez walki do ostatniego gwizdka sezonu 2012/2013.

KS OiZ PŁ SPARTA ŁÓDŹ - WŁÓKNIARZ II PABIANICE 2:0 (0:0)

[Stadion Startu Łódź, 11.05.2013 r. godz. 16:00]

1:0 - Maciej Czyż (65.) (asysta: Albert Zając)

2:0 - Tomasz Niedzielski (83.) (asysta: Albert Zając)

Piotr Kochowicz - Dawid Plichta, Michał Stefanek, Bartłomiej Bednarek,Paweł Kamiński (81. Przemysław Rubinkowski) - Albert Zając (87. Aleksander Kruszyński), Maciej Bielecki, Sebastian Jaworski, Mateusz Koziróg - Filip Gadula (5. Krzysztof Nadajczyk, Maciej Czyż (83. Tomasz Niedzielski).

Kartki zółte: Sebastian Jaworski, Albert Zając, Krzysztof Nadajczyk.

Pozostałe spotkania 15. kolejki:

MKS 2000 II Tuszyn - MKS Mianów 4:2

Sazan Pęczniew - Hetman Łódź 3:4

Pisia Zygry - Victoria Łódź - (12 maja, 16:00)

KS Ner Łódzki - LUMKS Tuszyn 3:0 (wo)