Sparta wygrywa kolejną bitwę w wojnie o A-klasę. Udane świętowanie urodzin OiZ!

Sparta Łódź pokonała drużynę rezerw MKS-u 2000 Tuszyn 2:0 (1:0) w spotkaniu które było jedną z atrakcji pikniku z okazji 22. rocznicy powstania Wydziało Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej. Drużyna studentów nie tylko utrzymała pozycję lidera tabeli, ale i powiększyła przewagę nad drugim zespołem do 5 punktów.

W drugim w tym roku spotkaniu o punkty w ramach rozgrywek Gr. 1 łodzkiej Klasy-B Sparta Łódź zmierzyła się na obiekcie Startu z rezerwami MKS-u 2000 Tuszyn. Spartanom na początku spotkania wyraźnie brakowało spokoju w grze. Mimo tego Tuszynianie nie byli w stanie sforsować szyków obronnych łódzkiego zespołu. Długo wyczekiwana przez tłumnie zgromadzonych kibiców bramka dla Sparty padła w 34. minucie spotkania po trafieniu Tomasza Niedzielskiego. W 69. minucie na 2:0 podwyższył debiutant - Albert Zając, pod koniec spotkania Sparta stworzyła jeszcze kilka niezłych sytuacji bramkowych, ale niestety zabrakło wykończenia. Licznik straconych bramek po jedenastym spotkaniu w sezonie nadal zatrzymał się na pięciu.

Dzięki wyjazdowemu zwycięstwu drużyny MKS-u Mianów w Pabianicach z drugim w tabeli Włókniarzem II łódzcy studenci uciekli rywalom już na 5 punktów.

KS OiZ PŁ SPARTA ŁÓDŹ - MKS 2000 II TUSZYN 2:0 (2:0)

[Boisko Startu Łódź, 21.04.2013 r godz. 13:15]

Widzów: ok 350

1:0 - Tomasz Niedzielski (34.) (asysta: Maciej Bielecki)

2:0 - Albert Zając (69.) (asysta: Tomasz Niedzielski)

Piotr Kochowicz - Dawid Plichta, Bartłomiej Bednarek,Marek Cywiński,Paweł Kamiński - Kamil Płóciennik (65. Albert Zając), Maciej Bielecki, Tomasz Niedzielski, Marcin Danecki (55. Sebastian Jaworski) ,Krzysztof Nadajczyk, Mateusz Koziróg (78. Aleksander Kruszyński) - Krzysztof Nadajczyk (55. Filip Gadula).

O tym, że ta niedziela będzie wyjątkowa wiedziano już od przynajmniej kilku tygodni kiedy to osoby związane z KS OiZ Spartą Łódź oraz Kołem Naukowym "Zarządzanie Sportem" przy Wydziale OiZ zaczęli przygotowania do tego wydarzenia. Wyjątkowość polegała na tym, że ta grupa ludzi po raz pierwszy podjęła się organizacji tak dużego wydarzania jakim niewątpliwie jest rocznica powstania Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej. Mimo natłoku spraw organizacyjnych nie zabrakło motywacji, a dzięki pomocy ze strony łódzkiego AZS-u, Wydziałowej Rady Samorządu OiZ PŁ oraz Kołom Naukowym z Wydziału jedynym o co mogliśmy mieć obawy przed niedzielnym świętem była pogoda. :)

Pogoda na szczęście dopisała przyciągając na stadion Startu łącznie ok. 400 osób, głównie studentów którzy licznie brali udział w organizowanych przez Koła Naukowe i Organizacje Studenckie konkurencjach (nie tylko sportowych). Licznie stawiły się przedstawicielki płci pięknej na starcie organizowanego przez łódzki AZS "Biegu w kaskach" w ramach akcji "Dziewczyny na Politechniki". Warto dodać, że podczas imprezy wolontariuszki i wolontariusze Fundacji "Mam marzenie" zbierali pieniądze na pomoc w spełnieniu marzenia chorej dziewczynki.

Oprócz spotkania Sparty długo oczekiwanym przez kibiców było wybiegnięcie na boisko drużyn złożonych z Wykładowców Wydziału OiZ oraz Wykładowców z pozostałych Wydziałów PŁ. Chęci zwycięstwa i walki na boisku nie zabrakło ani na chwilę, spotkanie zakończyło się wynikiem bezbramkowym (grano 2 x 25 min.), a w rzutach karnych drużyna OiZ wygrała 6:5.

Gorące podziękowania dla:

- Wszystkich przybyłych, nie tylko studentów, za liczną frekwencję i atmosferę, pokazaliście nam, że warto dla Was organizować tego typu imprezy oraz, że żadna minuta spędzona na planowaniu, organizacji i przygotowaniu nie poszła na marne.

- Łódzkiego AZS-u za wszelką pomoc przed, w trakcie i po imprezie. Mamy nadzieje, że nie ostatni raz mieliśmy okazje ze sobą współpracować.

- Wydziałowej Rady Samorządu OiZ oraz Kół Naukowych i Organizacji Studenckich za zaangażowanie, sprawną i owocną współpracę.

- Fundacji "Mam marzenie" za to, że mieliśmy okazję dołożyć swoją cegiełkę do spełnienia marzenia chorej dziewczynki.

- Zawodników obu zespołów Wykładowców za 50 minut walki i wzięcie udziału w tym unikalnym spotkaniu.

Jeszcze raz serdeczne dzięki i mamy nadzieje do zobaczenia za rok!