Zwycięstwo w meczu sparingowym z Orłem Piątkowisko

W pierwszym przedsezonowym sprawdzianie zawodnicy KS OiZ PŁ Sparty Łódź sprawili niemałą niespodziankę ogrywając na wyjeździe Orła Piątkowisko - trzeci zespół zeszłego sezonu 1. Gr A-Klasy 5:3 (2:2).

W tym spotkaniu gospodarze zaprawieni w A-Klasowych bojach z pewnością uchodzili za faworyta z dopiero czekająca na swój debiut w wyższej lidze łódzką Spartą.

Łodzianie rozpoczęli mecz ostrożnie, od początku to zawodnicy miejscowego klubu prowadzili grę. Pierwszą bramkę dla Sparty zdobył Dominik Kowalczyk który wykończył akcję lewym skrzydłem Aleksandra Kruszyńskiego. Kolejna bramka padła po dograniu Dominika Kowalczyka do debiutującego w spartańskich barwach Jakuba Komorowskiego. Do przerwy wynik remisowy, przewaga jednak po stronie rywali.

W drugiej połowie Spartanie przejęli inicjatywę. Trzeci gol padł po dobrze wykonanym rzucie rożnym, czwarty po rzucie karnym wykorzystanym przez Piotra Piotrowicza.

Ostatni na listę strzelców wpisał się Paweł Kamiński po efektownym uderzeniu.

Kolejnym sparingpartnerem Spartan będzie w najbliższą niedziele drużyna KS Ner Łódzki.

LKS ORZEŁ PIĄTKOWISKO - KS OiZ PŁ SPARTA ŁÓDŹ 3:5 (2:2)

[Piątkowisko, 14.08.2013 r. godz. 18:30]