14. kolejka: LKS II Rosanów - Sparta Łódź 0:3 (0:1)

14. kolejka:  LKS II Rosanów - Sparta Łódź 0:3 (0:1)

W  14. kolejce 1. grupy łódzkiej A-Klasy drużyna "Studentów" rozegrała mecz wyjazdowy na stadionie w Rosanowie z rezerwami miejscowego LKS-u.

Mecz rozpoczął się od kilku obiecujących akcji gości, jednak wszystkie były przerywane faulem lub strzałem obok bramki. W 34. minucie piłkę w środku pola dostał Łukasz Kędzierski i prostopadłym podaniem uruchomił podłączającego się prawym skrzydłem Wojciecha Niżnikowskiego, ten stanął oko w oko z byłym bramkarzem Sparty - Andrzejem Rutkowskim i celnym strzałem wyprowadził Spartę na prowadzenie. W ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy goście jeszcze dwa razy stanęli przed szansą na podwyższenie wyniku, a to za sprawą Jakuba Kobalczyka, który dwukrotnie urwał się obrońcom gospodarzy, jednak tym razem Andrzej Rutkowski nie dał się pokonać byłym kolegom.

W drugiej połowie przewaga studentów rosła z minuty na minutę, kolejną akcje skrzydłem zakonczoną podaniem w pole karne przeprowadził Niżnikowski a akcje wykończył przesunięty w przerwie do ataku Jakub Komorowski. Przy stanie 0:2 piłkarze Rosanowa przeprowadzili dwie groźne sytuacje, jednak za pierwszym razem kapitalną paradą popisał się Damian Biernacki, a za drugim razem akcja zakończyła się na dobrze spisującej się obronie Łodzian. W ostatnich minutach meczu Spartanie coraz częściej stwarzali okazje podbramkowe, jedna z nich przeprowadzona  lewym skrzydłem przez Macieja Czyża zakończyła się celnym dośrodkowaniem wprost na wbiegającego na dalszy słupek Jakuba Komorowskiego, który strzałem głową ustalił wynik spotkania na 0:3.

Warto odnotować, że na stadionie w Rosanowie obecnych było około 70 kibiców drużyny OiZ PŁ Sparty, którzy żywiołowo dopingowali swój zespół.

Po tym spotkaniu "Studenci" umocnili się na 3. pozycji w tabeli, a dzięki wyjazdowej porażce Widzewa II Łódź z Iskrą Dobroń tracą do lidera cztery punkty.

LKS II ROSANÓW - KS OiZ PŁ SPARTA ŁÓDŹ  0:3 (0:1)

14. kolejka, 1. gr A-Klasy, Łódź, 2016/2017

26.03.2017, godzina 15:00

Stadion Gminny im. Leszka Jezierskiego, Długa 92, Rosanów

1. Damian Biernacki

14. Konrad Wolski

5. Michał Stefanek

18. Rafał Dziełak

2. Michał Bielak

9. Jakub Komorowski

6. Łukasz Kędzierski

20. Adrian Ryś

44. Bartłomiej Strzelczyk (75, 7. Maciej Czyż)

34. Wojciech Niżnikowski (73, 94. Artur Malicki)

11. Jakub Kobalczyk (46, 55. Kamil Dąbrowski)

niewykorzystani rezerwowi: 12. Paweł Mikołajczyk, 99. Wojciech Klepczyński.

Żółte kartki: Michał Stefanek (pierwsza w sezonie), Michał Bielak (pierwsza w sezonie)

0:1 - Wojciech Niżnikowski - (34.) (asysta: Łukasz Kędzierski)

0:2 - Jakub Komorowski - (54.) (asysta: Wojciech Niżnikowski)

0:3 - Jakub Komorowski - (88.) (asysta: Maciej Czyż)