15. kolejka: Sparta Łódź - KS AMII Nowosolna Łódź 2:2 (0:2)

15. kolejka:  Sparta Łódź - KS AMII Nowosolna Łódź 2:2 (0:2)

W spotkaniu 15. kolejki faworyzowana Sparta podejmowała KS AMII Nowosolna Łódź, jednak od pierwszego gwizdka arbitra przewaga była po stronie gości a gra toczyła się na połowie "Studentów". Zawodnicy AMII sporadycznie tworzyli sytuacje bramkowe, gospodarze nie potrafili odnaleźć swojego normalnego rytmu gry. W 37. minucie ładnym strzałem pod poprzeczkę Przemysław Dworakowski wyprowadził gości na prowadzenie. Trzy minuty potem po indywidualnej akcji prawym skrzydłem pomocnika AMII na 0:2 z około siódmego metra podwyższył Michał Chudy.

W drugiej odsłonie pojedynku Sparta dzięki zmianom w środku pola powoli wracała do formy i zaczęła stwarzać akcje bramkowe, brakowało jednak podjęcia decyzji o oddaniu strzału. W drugiej połowie z powodu kontuzji zmuszeni byli opuścić boisko Maciej Czyż oraz kapitan Łodzian - Konrad Wolski.  w 71. minucie kontaktowego gola po dośrodkowaniu zdobył głową Rafał Dziełak, kilka minut później ponownie głową Dziełak trafia w poprzeczkę. Na kilka minut przed końcem bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego dającą remis w tym spotkaniu zdobył Jakub Komorowski.

Dzięki porażce GKS-u Ksawerów z rezerwami Widzewa Łódź Spartanie awansowali na drugą pozycję w tabeli.

KS OiZ PŁ SPARTA ŁÓDŹ - KS AMII NOWOSOLNA ŁÓDŹ 2:2 (0:2)