2. kolejka: Burza Pawlikowice - Sparta Łódź 1:4 (0:1)

Po zwycięstwie w pierwszym meczu ligowym nowego sezonu nad Jutrzenką Bychlew kolejnym rywalem Sparty był zespół Burzy Pawlikowice.

Od pierwszego gwizdka arbitra "Studenci" grali mądrze i atakowali rywali, już w 12. minucie po dośrodkowaniu Wojciecha Niżnikowskiego strzał oddaje Bartłomiej Strzelczyk, bramkarz Burzy piąstkuje piłkę przed siebie, dopada do niej Jakub Karło i wyprowadza gości na prowadzenie. Tuż przed końcem pierwszej odsłony drugą w ciągu jednej akcji żółtą kartką został ukarany zawodnik Burzy - Marcin Stępień. Mimo dobrej gry i tworzenia dogodnych sytuacji Spartanie schodzili na przerwę z tylko jednobramkową przewagą.

W 52. minucie genialnym prostopadłym podaniem do Bartosza Sieradzkiego popisał się Strzelczyk, a skrzydłowy "Studentów" minął bramkarza i wpakował piłkę do siatki. Sześć minut później po faulu w polu karnym na Niżnikowskim Strzelczyk pewnie wykonuje "jedenastkę" i na boisku w Piątkowisku mam 0:3. Na kolejne trafienie czekaliśmy tylko cztery minuty - z lewego skrzydła dośrodkowuje Konrad Wolski a piłkę głową do siatki kieruje Jakub Kobalczyk.

Mimo szeregu okazji do podwyższenia wyniku kolejnego gola zdobyli goście - minutę przed końcem regulaminowego czasu gry wprowadzonego kilka minut wcześniej rezerwowego bramkarza Sparty Wojciecha Klepczyńskiego pokonał Tomasz Matusiak. Chwilę później drugi żółty kartonik w tym spotkaniu obejrzał stoper gospodarzy Adam Barabasz i gospodarze zmuszeni byli kończyć mecz w dziewiątkę.

BURZA PAWLIKOWICE - KS OiZ PŁ SPARTA ŁÓDŹ 1:4 (0:1)