3. kolejka: Włókniarz II Pabianice - Sparta Łódź 0:7 (0:6)

Po dwóch wyjazdowych zwycięstwach w lidze przyszło się ekipie "Studentów" zmierzyć po raz kolejny na wyjeździe z rezerwami Włókniarza Pabianice.

Pozycja oraz wyniki rywala oraz pewna gra od pierwszego gwizdka spotkania zwiastowały grad goli po stronie "Studentów". Już w 4. minucie podciętą prostopadłą piłkę od Macieja Czyża przyjął grający na szpicy Jakub Kobalczyk, minął bramkarza i wyprowadził gości na prowadzenie. Cztery minuty później po rzucie rożnym z prawej strony, wykonywanym przez Konrada Wolskiego pewnie strzałem głową gola zdobywa stoper - Rafał Dziełak, w 19. minucie ponownie Dziełak głową po rzucie rożnym - tym razem w lewej strony po dośrodkowaniu Michała Bielaka podwyższa na 0:3. W 24. minucie doskonałe podanie od Macieja Czyża - podcięta piłka minęła linię defensywną rywali i dotarła do wychodzącego Bartłomieja Strzelczyka, który strzałek głową zdobywa czwartego gola dla Sparty, trzy minuty potem Kobalczyk zagrywa piłkę przed pole karne do Wolskiego, ten przyjmuje piłkę i uderza w krótki róg bramki Włókniarza. W 30. minucie pojedynku pada gol na 0:6 - ponownie Wolski - strzał z 25 metrów w okienko po podaniu Bartosza Sieradzkiego. Do przerwy "Studenci" prowadzą 6:0, pierwszy raz w historii występów w A Klasie aplikując rywalom sześć trafień w jednej połowie (a drugi raz w całej historii klubu - w drugiej połowie meczu przeciwko Sazanowi Pęczniew (27.10.2012) również zdobyli sześć goli).

W drugiej odsłonie gra była gości była znacznie bardziej chaotyczna, goście mieli okazję zdobyć gola honorowego, ale doskonałym refleksem wykazywał się bramkarz Paweł Mikołajczyk. W 65. minucie po akcji lewym skrzydłem Wojciech Niżnikowski podał piłkę na ósmy metr do Jakuba Karło a ten ustalił wynik spotkania na 0:7.

Było to najwyższe zwycięstwo Sparty od 20.09.2014 (8:0 z Burzą Pawlikowice) oraz Spartanie pierwszy raz w swojej sześcioletniej historii wygrali trzy pierwsze mecze w sezonie. A po raz drugi w historii zanotowali sześć kolejnych zwycięstw ligowych z rzędu.

Po trzech kolejkach Sparta zajmuje pozycję wicelidera, ustępując GKS-owi Ksawerów bilansem bramek.

WŁÓKNIARZ II PABIENICE - KS OiZ PŁ SPARTA ŁÓDŹ 0:7 (0:6)