KS OiZ PŁ Sparta Łódź - Powstaniec Dobra 4:0

W meczu 11. kolejki Gr. 2 łódzkiej B-Klasy drużyna KS OiZ Sparta Łódź na stadionie Startu pokonała Powstańca Dobra 4:0 (1:0). Mecz był połączony z obchodami 21. rocznicy powstania Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej.

Sparta Łódź bez większych problemów pokonała drużynę Powstańca Dobra. Goście nie byli w stanie skutecznie przeciwstawić się coraz silniejszej drużynie Sparty.

Ponieważ mecz był częścią obchodów rocznicy powstania Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej niedzielnemu spotkaniu miały towarzyszyć liczne atrakcje oraz tłumy kibiców na trybunach. Niestety pogoda pokrzyżowała plany organizatorom, na trybunach zebrali się najwierniejsi i najwytrwalsi kibice łódzkiego klubu którzy jak zwykle nie zawiedli, dopingiem ponieśli swoich ulubieńców do zwycięstwa. Na stadionie nie mogło również zabraknąć przedstawicieli samej Politechniki oraz Wydziału Organizacji i Zarządzania w tym między innymi Dziekana Wydziału OiZ Ryszarda Grądzkiego, Prodziekana ds. studenckich Marka Sekiety oraz debiutującego na boisku w barwach Sparty dr. inż. Macieja Bieleckiego - byłego mistrza Polski seniorów w sezonie 1995/1996 w barwach Widzewa Łódź.

Pierwsza połowa spotkania od samego początku była zacięta. Kilkanaście dogodnych sytuacji stworzyli sobie gospodarze, na co goście odpowiedzieli zaledwie 2 strzałami, które bez większych problemów obronił świeży nabytek Sparty Piotr Kochowicz. W 15. minucie starania łódzkiej drużyny zostały wynagrodzone. W zamieszaniu podbramkowym piłkę na 6. metrze otrzymał Kamil Pruski i nie pomylił się pokonując bramkarza Powstańca Dobra. Ze względu na rażącą nieskuteczność Spartan wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po przerwie gospodarze wyszli na boisko jeszcze bardziej zmotywowani i żądni goli. W 55. minucie prowadzenie podwyższył rozgrywający świetne spotkanie Aleksander Kruszyński, któremu bezbłędnie asystował Krzysztof Gierach. Mimo wielu akcji pod bramką Powstańca, dopiero w 67. minucie strzałem z połowy boiska bramkarza gości zaskoczył Kruszyński zdobywając swoje drugie trafienie. Druga połową była męką dla gości z Dobrej, którzy już po kilkunastu minutach wyglądali jakby wyparowało z nich całe powietrze i siły do dalszej walki. W środku boiska od początku do końca dzielił i rządził Maciej Bielecki, który udowodnił, że jest piłkarzem wysokiej klasy. W 81. minucie klasycznego hat-tricka skompletował Kruszyński ustalając wynik meczu na 4:0. Dla przyjezdnych było to minimalny wymiar kar. Gdyby Spartanie lepiej wyregulowali swoje celowniki wynik mógł być znacznie wyższy. W ostatnich minutach doskonałe okazje zmarnowali Marcin Danecki oraz Jakub Wyczółkowski.

KS SPARTA ŁÓDŹ - POWSTANIEC DOBRA 4:0 (1:0)

[Łódź, boisko Startu, 15.04.2012 r godz. 14:00]

Bramki: Pruski (15.), Kruszyński (55., 67., 81.)

Widzów: ok. 70