Pierwsze punkty w A-Klasie! Sparta Łódź - Jutrzenka Bychlew 2:0 (2:0)

Ostatni dzień sierpnia 2013 roku, godzina 16:00, a dokładniej kilka minut po... Pierwszy gwizdek sędziego w debiutanckim spotkaniu KS OiZ PŁ Sparty Łódź w Klasie-A... Dwa lata wcześniej kiedy powoływano drużynę mało kto marzył o tym, że ta chwila nastąpi...

Przed rozpoczęciem spotkania doszło do wręczenia przez Przewodniczącego Wydziału Gier i Ewidencji Łódzkiego Związku Piłki Nożnej pana Marka Rokickiego pamiątkowego pucharu na ręce kapitana Sparty - Piotra Kochowicza z okazji zwycięstwa w rozgrywkach Klasy-B w poprzednim sezonie.

Od początku meczu nie można było się doszukać ani odrobiny debiutanckiej tremy w zagraniach zawodników z Łodzi. Piłkarze którzy przybyli przed sezonem doskonale wkomponowali się w zespół Trenera Sławomira Ścieszko. Na historyczne trafienie w A-Klasie trzeba było czekać tylko dwanaście minut, a jego autorem był najlepszy strzelec poprzedniego sezonu - Filip Gadula, po doskonałym podaniu ze skrzydła Macieja Bieleckiego. Zawodnik ten zapisał też asystę przy drugim trafieniu dośrodkowując piłkę z rzutu rożnego, piłkę uderzył Paweł Kamiński, bramkarz jeszcze zdążył sparować piłkę na słupek, ale dobitka Kamińskiego okazała się już skuteczniejsza.

Warto dodać, że w zespole gości od początku drugiej połowy na pozycji stopera występował Zdzisław Leszczyński którego kibicom łódzkiego futbolu przedstawiać nie trzeba. Ten 44-letni obecnie obrońca grał w takich klubach jak: PTC Pabianice, Włókniarz Pabianice, Łódzki KS, Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin, Odra Opole, RKS Radomsko, GLKS Dłutów, a w polskiej ekstraklasie zaliczył 352 spotkania zdobywając 16 goli! To daje 22. pozycje pod względem występów na ekstraklasowych boiskach w całej jej historii.

1. Kolejka 1. Gr. łódzkiej A-Klasy, 2013/2014:

KS OiZ PŁ SPARTA ŁÓDŹ - LKS JUTRZENKA BYCHLEW 2:0 (2:0)

[Łódz, stadion Startu, 31.08.2013 r. godz. 16:05]

Bramki dla Sparty:

1:0 - Filip Gadula (12.) (asysta: Maciej Bielecki)

2:0 - Paweł Kamiński (37.) (asysta: Maciej Bielecki)

Skład Sparty:

Piotr Kochowicz - Dawid Plichta, Bartłomiej Bednarek, Sebastian Jaworski, Paweł Kamiński - Piotr Baryła (73. Przemysław Rubinkowski), Piotr Piotrowicz, Jakub Komorowski, Maciej Bielecki (81. Marcin Danecki), Aleksander Kruszyński (78. Marek Cywiński) - Filip Gadula (84. Jakub Janasik).

Niewykorzystani rezerwowi: Wojciech Urbański, Daniel Drozdowski, Dominik Kowalczyk.

Pozostałe spotkania 1. kolejki:

GKS Ksawerów - Iskra Dobroń 3:1

RKS Łódź - UKS SMS Łódź 1:3

MKS 2000 Tuszyn - Orzeł Piątkowisko 0:0

Orlik Sobień - Włókniarz Pabianice 0:5

Spotkanie Burzy Pawlikowice z nieznanym jak na tę chwilę rywalem zostało przełożone.