9. kolejka: Derby dla Sparty! RTS Widzew II Łódź - Sparta Łódź 2:4 (1:2)

W absolutnie hitowym spotkaniu 9. kolejki pierwszej grupy łódzkiej A-Klasy spotkały się ze sobą liderująca drużyna rezerw łódzkiego Widzewa, która dotąd wygrała wszystkie siedem spotkań zdobywając w nich 41 bramek, tracąc jedynie 5 oraz zespół KS OiZ PŁ Sparty Łódź przed tą kolejką 3. drużyna w tabeli.

Od pierwszego gwizdka tego pojedynku "Studenci" pokazywali, że faworyzowany Widzew nie zaliczy tego meczu do łatwych. Pierwszą bramkę mógł zdobyć już w 2. minucie Piotr Kurpiński, ale jego strzał obronił bramkarz - Marcin Kurak. W. 7 minucie rzut wolny wykonywał Maciej Borkowski, ale strzelił obok bramki. W 23. minucie (niedoszły zawodnik pierwszej drużyny Widzewa) Hamza Aarab wyłożył piłkę Konradowi Wolskiemu na 15 metr, ale strzał obronił ponownie bramkarz podobnie jak dobitkę Jakuba Komorowskiego. Sześć minut później dośrodkowanie Hamzy wypiąstkował bramkarz, piłka trafiła do Kurpińskiego, który ze skraju pola karnego dośrodkował do Macieja Czyża, ten strzałem głową przelobował bramkarz i zdobył pierwszą bramkę w tym meczu. Podrażnieni stratą bramki gospodarze ruszyli do ataku, dziesięć minut po bramce na 0:1 - dośrodkowanie z prawej strony Patryka Nouriego wykończył Robert Świątnicki pewnie pokonując Damiana Biernackiego. W 41. minucie strzał z dystansu Borkowskiego bramkarz Widzewa przenosi nad poprzeczką, po wykonywanym chwilę później rzucie rożnym piłkę zgrywa głową Dariusz Kosiński, ta ląduje pod nogami Bartłomieja Strzelczyka, który ustala wynik pierwszej części na 2:1 dla "Studentów".

W 50. minucie sytuacji sam na sam z Pawłem Mikołajczykiem nie wykorzystuje Świątnicki. Dwie minuty potem dośrodkowanie Kurpińskiego trafia do Czyża, ten odgrywa do Strzelczyka, który zwiódł obrońcę, ale strzelił nad bramką. W następnej akcji strzał z kilku metrów Hamzy blokuje obrońca i piłka wychodzi na rzut rożny. W 54. minucie piłka od Borkowskiego do Hamzy, ten wbiega w pole karne, w pojedynku z obrońcą upada, ale sędzia nie decyduje się wskazać na jedenasty metr. W 77. minucie po groźnej akcji Kurak broni strzał Hamzy z kilku metrów. W 81. minucie piłka zagrana z lewej strony mija defensywę Sparty, z najbliższej odległości piłkę do bramki kieruje ponownie Swiątnicki i wyrównuje wynik spotkania na 2:2. Ledwie pół minuty później, po wznowieniu gry Borkowski podaje na lewe skrzydło do Hamzy, ten dogrywa piłkę na siedemnasty metr do Komorowskiego, który pewnym strzałem tuż przy słupku wyprowadza "Studentów" na prowadzenie. W 89. minucie Komorowski z lewego skrzydła zagrywa do Borkowskiego, ten podaje do Hamzy, który dogrywa piłkę do znajdującego się przed bramką, niekrytego Kurpińskiego, któremu nie pozostaje nic innego jak zdobyć czwarte trafienie dla Sparty tego popołudnia. W doliczonym czasie pomimo kilku dogodnych sytuacji dla gości wynik nie uległ zmianie.

Po 9. kolejce "Studenci" nadal znajdują się na 3. pozycji w ligowej tabeli z dwupunktową stratą do Widzewa II (mają zaległy mecz ze Startem) oraz jednopunktową do Różycy.

RTS WIDZEW II ŁÓDŹ - KS OiZ PŁ SPARTA ŁÓDŹ 2:4 (1:2)